• j9qxrn
  • Nowe odkrycie w Srebrnej Górze

    W końcówce poprzedniego roku świat eksploracyjny zelektryzowała wieść, że w Srebrnej Górze odkryto nieznaną wcześniej kopalnię rud metali. Kopalnia Amalie - bo o niej mowa - być może zostanie udostępniona turystom.

Wkrótce numer 7

Początek września to w eksploracji końcówka letniego sezonu. Świat eksploracyjny tradycyjnie zwolnił w tym okresie, na co mają wpływ urlopy (lub brak urlopów), wyjazdy do pracy i inne okoliczności. Na szczęście nie oznacza to jednak, że kompletnie zamarł.

W następnym numerze, który ukaże się na przełomie września i października, skupimy się na wydarzeniach sezonu letniego - między innymi, zostaniemy zabierzeni w podróż na południe Europy, do kopalni krajów słońca i pieknych plaż.

Zwiedzimy również pewną kopalnię na Dolnym Śląsku, znajdującą się w rejonie aktywnym eksploracyjnie (zwłaszcza ostatnio), jednak z jakichś powodów pomijaną w ukazujących się relacjach.

Osobiście, to czekam na efekty rozpoczynającego się jesiennego sezonu eksploracyjnego - tradycyjnie obfitego w odkrycia, wydarzenia i wyjazdy. Ciekawe czemu... Może dlatego, że jest chłodniej...?